İşiniz için Markalı Linklerin Önemi

Markalı linkler güçlü pazarlama varlıklarıdır. Her büyüklükteki ve her sektördeki işletmeler, sosyal medya, dijital pazarlama ve müşteri hizmetleri çabalarını güçlendirmek için onlardan yararlanmaktadır.

Fcrly'de, müşterilerimizin markalı bağlantılardan uyguladıkları ve yararlandıkları birçok farklı yol gördük. Aslında, yayınlandığı tarih itibariyle müşterilerimiz yaklaşık 100 bin kişiyi kullanıyor, bu nedenle kaybedecek bir miktar veriye sahibiz. Markalı bağlantılara başlamayı mı düşünüyorsunuz? İşte bilmeniz gerekenler.

MARKALI LINK NEDIR?

Markalı bir linki markalı bir bağlantı yapan şey hakkında konuşarak başlayalım.Markalı olsun veya olmasın, her bağlantının bir protokolü, etki alanı adı ve yolu vardır.

Örneğin, genel bir Fcrly bağlantısı bir şeye benzeyebilir : fcrly.com/Tyuh4d

Burada “fcrly.com” etki alanıdır ve izleyen alfanümerikler yol olarak kabul edilir. Markalı linkler aynı yapıyı izler ancak “fcrly.com”benzersiz bir etki alanı adı var. Markalı linkler kullanan bir işletme, linke kendi adını veya onların neyle ilgili olduğunu en iyi temsil eden başka bir kelimeyi içerebilir.

NEDEN LINKLERINIZI MARKALAŞTIRMALISINIZ?

Bu yüzden markalı bağlantıların ne olduğunu ele aldık, şimdi neden onları kullanmanız gerektiği hakkında konuşalım. Hem işletmeler hem de işletmeler için, birçok neden var.

1 - İnsanlar onlara güvenir

Markalı bağlantılar “fcrly.com” yerine seçtiğiniz adı değiştirdiğinden, müşterileriniz kaynağı tanır. Bu, izleyicileriniz ve işiniz arasında güven oluşturmanıza yardımcı olur.

2 - Daha fazla tıklama almak

Kitleniz bağlantılarınıza güvenebileceklerini bildiğinde, tıklamaları daha muhtemeldir. Aslında, markalı bir bağlantıya tıklamak % 34 daha genel bir bağlantıdan daha olasıdır ve bu da içeriğinize maruz kalmada artışa neden olur.

3 - İzleyicilerinize nereye gönderdiğinizi gösterir

Bir link anatomisinin yukarıdaki örneğini hatırlıyor musunuz? Markalı bir bağlantının yolunu (bağlantının “yarısını” olarak adlandırmak isteriz) düzenlerken, insanlara gönderdiğiniz yerin önizlemesini verir, güven oluşturup tıklamaları artırırsınız.

4- Markanızın bilincini artırır

Fcrly ile, otomatik markalamanın gücünden yararlanabilirsiniz. Otomatik markalama, başka bir kullanıcı Fcrly kullanarak kısaltsa bile, benzersiz etki alanı adınızı bağlantıda tutar. Bu, bağlantınızı kimin paylaştığı önemli değildir, markanız önde ve merkezde kalır.


Tarih: 10.12.2019 15:51