Sayfa yönlendirmeli link kısaltma
Reklamlarınızın güvenirliğini daha çok artırmak için doğrudan yönlendirme yerine sayfa yönlendirmeli link kısaltarak erişiminizi güvende tutun.

Url kısaltmaların da genelde yönlendirme tipi olarak doğrudan yönlendirme dediğimiz 301 veya 302 methodu uygulanır. Doğrudan yönlendirme de izin veya gerekçe pek aranmadan direkt olarak hedef url sayfasına yönlendirme yapılır.

Yönlendirme tipi olarak 2.seçenek olarak Sayfalı yönlendirme  dediğimiz kişinin ara sayfada yönleneceği hedef url belirli bir araç ile yönlendirilmesi kullanılmaktadır. Bu sayfa yönlendirmesinde ki araç ; buton , resim v.b. olabilir. Fcrly'de kullanılan sayfa yönlendirmesin de java sistemli zaman sayaçlı buton yönlendirmesidir.

Sayfa yönlendirmesin de reklam veren ara sayfa olarak nitelendirilen kısımda başlık ve açıklama ekleme olanağı mevcuttur.

Sayfa yönlendirmesi ile nasıl link kısaltılır ?

 1. Panele giriş yaptıktan sonra sol menüde Yeni url kısalt tıklayın.
 2. Açılan menüde Gelişmiş Hedefleme'ye tıkladığınızda aşağıda görüldüğü gibi 1,2, ve 3 nolu bağlantı yönetme girişleri mevcuttur.
 3. 1.nolu yere kısaltmak istediğiniz url olarak 2.resimde ki gibi https://www.fcrly.com/?ref=......   adresi giriniz. Ref kısmından sonra değerleri değiştirmeniz gerekecek.Çünkü sistem aynı url 'de 2.bir kısaltma vermemektedir.Bu yüzden her seferinde farklı bir ref tanımlamasını girmeniz gerekiyor.
 4. 2.nolu kısımda Yönlendirme tipi olarak sayfa yönlendirme seçiyoruz.
 5. 3.nolu kısımda Gelişmiş hedefleme kısmında Ülke bazlı hedefleme olarak sadece Türkiye içeriğinden gelen ziyaretçiler için Türkiye seçip hedef url kısmına ziyaretçilerin gitmesini istediğiniz hedef url giriyorsunuz.
 6. Resim 2'de örnek olarak gösterilmiştir.
 7. Tüm işlemleri yaptıktan sonra Kısalt butonuna tıklıyoruz.

Fcrly - sayfa yönlendirmeli link kısaltma Fcrly - Resim 1  

Fcrly- sayfa yönlendirme resim 2 Fcrly- Resim 2

Sayfa yönlendirme Ayarları

 1. Sol menüden Bağlantıları yönet > Tüm bağlantılara tıklayınız.
 2. Açılan menüden düzenlemek istediğiniz bağlantıya düzenle tıklayarak düzenleme menüsünü açınız.
 3. Bağlantı düzenleme menüsünde aşağıdaki resimde görüldüğü gibi 5 ve 6 nolu girişlerde başlık ve açıklama kısmını istediğiniz gibi doldurabilirsiniz.
 4. Girişleri doldurduktan sonra gönder butonuna tıklayınız.

Fcrly - sayfa yönlendirme resim 3 Fcrly - Resim 3  

Sonuç

Sayfa yönlendirme ziyaretçiye görünen sayfa aşağıdaki gibidir. Ziyaretçi Devam et butonuna tıkladıkdan sonra hedef url yönlenir. Fcrly- sayfa yonlendirme Fcrly- sayfa yonlendirme
Tarih: 18.07.2020 12:33